Ko apskatīt un ko izbaudīt Grieķijā - mūsu ieteikumi!

Mūsu ieteikumi, ko un kur apskatīt un izbaudīt Grieķijā. Šeit vari redzēt dzīvokļus pašā jūras krastā ko izīrējam! :)

Mūsu ciemats NEA POTIDEA.

Šinī ciematā varat apmesties dzīvokļos pašā jūras krastā. Te varat redzēt vairāk par dzīvokļiem ... 



EDESA.

Sākism ar Edesu (grieķiski Έδεσσα) - apmēram 2 stundu brauciens no mūsu mājas un varam baudīt šo vareno ūdenskritumu, kas ir lielākais Grieķijā, pasakaino skatu uz ieleju, klinšu alas un termālos avotus. Ūdenskritums ir 70 metrus augsts! 

Edesa ir pazīstama kā viena no viszaļākajām un romantiskākajām pilsētām Grieķijas ziemeļos pateicoties savai parku zonai, tā ir arī ar pamatīgu vēsturi - Edesa ir gandrīz 3000 gadus sena pilsēta. Un blakus pilsētai ir termālie avoti - šajā teritorijā atrodas pieci termālie avoti. Ūdens temperatūra ir 37 grādi gan ziemā, gan vasarā, bet pats galvenais - tas ir piesātināts ar milzīgu minerālo elementu spektru: nātrijs, sudrabs, nitrāti, dzelzs, magnijs un pat vulkāniski savienojumi. Ūdens ārīgā pielietošana palīdz slimojošiem ar reimatismu, bronhītu, neiroloģiskām slimībām. Lielisks veids kā pavadīt vienu svētdienu Grieķijā!  

AFYTOS.

AFYTOS - ciematiņš 15-20 minūšu braucienā no mūsu ciemata Nea Potidea, kur var pie mums apmesties. Afytos ir patiešām vērts apmeklēt - sens un izcili skaists ciematiņš ir kalna nogāzē. Brīnišķīga arhitektūra, skaistas akmens mājas, nedaudz atgādinās Santorini 🙂 Lejā smilšu pludmale ar tirkīzzilu ūdeni. Ciematā pilns ar superīgām tavernām, veikaliņiem un kafejnīcām. Un īpaši pasakains skats ir no tavernām, kas ir augstāk ciematā ar skatu uz jūru - kā jau bildēs redzams. 18. gadsimta ēkas, baznīca, mazās šaurās ieliņas - nu vienvārdsakot - izcili romantiski! No sirds iesakām!

METEORA.

Meteora - viena no tām unikālajām vietām Grieķijā un arī visā pasaulē, ko vajag redzēt savām acīm. Apmēram 3 līdz 4 stundu braucienā ar mašīnu no mūsu mājas (www.griekija.lv/maja). Unikāla daba, klintis simtiem metru augstumā ar klosteriem uz tām. Lielākā daļa no klosteriem celti pirms vairākiem simtiem gadu, vecākais klosteris celts pirms 1000 gadiem. Senākajos laikos mūki, lai nokļūtu klosterī, izmantoja primitīvus grozus, kas darbojās kā pacēlāji. Tāpat līdz līdz klosteriem nokļuva arī pārtika un mājsaimniecības preces. Tikai 1925. gadā, lai atvieglotu pieeju klosteriem, klintīs tika izcirsti pakāpieni.

Meteora ir viens no visiecienītākajiem tūrisma objektiem, mums pašiem tur patīk būt visvairāk maijā, kad ir ļoti silts, viss zied, bet vēl nav karstā vasara ar simtiem tūkstošu tūristiem, kad jāstāv garās rindās, lai klosteros iekļūtu..

Vourvourou un 9 salu arhipelāgs

Netālu no mums ir 9 salu arhipelāgs ar lielāko salu tajā - Diaporos salu. Tur visvieglāk nokļūt braucot uz Vourvourou ciematu, kas ir nepilnas stundas braucienā no mūsu ciemata Nea Potidea, kurā varat pie mums apmesties (par to vairāk šeit). 😉

Vourvourou ciematā varat izīrēt motorlaivas. Labā lieta - mazajām laivām ar līdz 30hp motoru (kā bildēs) jums NAV vajadzīgas speciālas tiesības to vadīšanai. Dažu minūšu instrukcija un jau dodaties jūrā! Cena ir no 70 līdz 110 € par laivu par visu dienu un tas ir laika posms no 09 līdz 17:30. Mazākā laiva var uzņemt līdz 4 cilvēkiem un maksā 70 eiro par dienu, savukārt 5 personām maksā 110 €. Protams, ir arī greznākas laivas un kuteri, kas maksā vairākus simtus eiro dienā.

Uz Diaporos salas nav kādu speciālu tūrisma objektu, tā ka dodoties uz turieni noteikti laivā paņemiet dzeramo un ko uzēst visu dienu pavadot uz ūdens un vientuļās pludmalēs uz salām. Laivu nomas kompānijas jums arī iedos karti un norādes kā tikt uz skaistākajām vietām.

Nonākot Zilajā lagūnā, mēs nekad neesam varējuši pretoties apstāties un lekt jūrā peldēties no laivas. Zilā lagūna ir kaut kas tāds, ko patiešām reti var redzēt un ko nevar īsti aprakstīt vārdos. Jūras plašums, kā milzīgs peldbaseins starp Diaporos un Agios Isidoros salām ar tirkīzzilu, dzirkstošu, seklu ūdeni. Peldēšanās dabiskajā baseinā ar garantiju uz visiem laikiem paliks par vienu no labākajām atmiņām. Jūras dibens klāts ar akmeņiem, gliemežvākiem un snorkelēšana šeit ir fantastiska bagātās jūras pasaules dēļ - zivis, kalmāri, astoņkāji, krabīši un jūras ezīši ir visur, kur vien skaties.

Šis ir pasakains veids kā pavadīt vienu dienu atpūšoties pie mums. No sirds iesakām ... 

Petralonas alu komplekss.

Grieķija visiem asociējas ar jūru, pasakainām pludmalēm un olīvkoku birzīm. Bet vai zināji, ka Grieķija ir ļoti bagāta arī ar pazemes alām? Viena no aizraujošākajām, skaistākajām un lielākajām alām Halkidiki reģionā ir tikai pusstundas brauciena attālumā no mūsu ciema Nea Potidea, kur varat apmesties pie mums (vairāk šeit).

Šī ala jeb alu sistēma netika atklāta līdz 1959. gadam, kad kāds tuvējā ciema iedzīvotājs dzirdēja pilošus trokšņus no kalna iekšpuses un domāja, ka atklāts jauns avots. Bet atklājums bija daudz iespaidīgāks un unikālāks - Petralonas stalaktītu ala. Tā ir mistiska un aizraujoša pasaule vairāk kā 10 400 kvadrātmetru platībā un 2000 m garumā, kas pilna ar stalagmītiem un stalaktītiem. Izpētot "alu zāles", tika atrasts fosilais galvaskauss 30 gadus vecam cilvēkam, kurš tur dzīvoja pirms vairāk nekā 200 000 gadu. Tomēr fosilie atradumi un kaulu un akmens instrumentu atliekas liecina, ka ala bija apdzīvota pirms vairāk nekā 700 000 gadu.

*pirms viesošanās gan iesakām sazinieties uz vietas vai ala ir tūristiem atvērta, jo pēdējos gados ik pa laikam tā ir pieejama tikai profesionāļiem, ne tūristiem.

PEFKOHORI.

Apmēram pusstundas braucienā no mājas ir jauks ciematiņš Pefkohori. Tulkojumā no grieķu valodas “pefko” nozīmē priede, bet “horio” nozīmē ciems, tas ir, “priežu ciems”. Papildus krāšņajiem mežiem un tīrajai pludmalei Pefkohori ir slavena arī ar savām bišu dravām. Pludmales ir tiešām tīras un atzītas šai jomā saņemot katru gadu arī Zilo karogu. Ciematā ir daudz mazas taverniņas, kafejnīcas suvenīru veikaliņi u.t.t. Ideāla vieta kur pavadīt dienu ģimenei ar bērniem, jo smilšu un oļu pludmales ir lēzenas un bez klintīm.

Siviri.

Brīnišķīgais ciematiņš Siviri ar skaistajām pludmalēm tikai 20 minūšu brauciena attālumā no mūsu ciemata Nea Potidea Grieķijā, kur varat apmesties dzīvokļos pašā jūras krastā (vairāk par dzīvokļiem te) .🙂

Siviri ir ciematiņš, kur tiešām izjust Vidusjūras šarmu. Ciemats ir neliels, bet ar daudzām tavernām, suvenīru veikaliņiem, konditorejām, picērijām u.t.t. Smilšainās pludmales ir ideāli piemērotas atpūtai ar bērniem, pludmales ir arī ļoti labi sakārtotas un organizētas ar daudziem labiem beach bāriem - ideāla vieta laiskai atpūtai jūras krastā palmu ēnā... Un kā jau minējām - tikai 20 minūšu brauciena attālumā no mūsu ciemata.

Panteleimonas

Panteleimonas - absolūti viena no mīļākajām vietām Grieķijā  apmēram 2 stundu braucienā no mūsu ciemata. Panteleimonas ir sens ciemats ar autentisku akmens un koka arhitektūru, ciematā nav atļauts braukt ar mašīnām. 800m virs jūras, vienā pusē skats uz jūru, pāri līcim desmitiem kilometru attālumā redzami ciematiņi, otrā pusē skats uz Olimpa kalnu. Suvenīru veikaliņi, restorāniņi un tavernas. Ideāla vieta atpūsties, gardi paēst vai vienkārši palasīt grāmatu.

KERKINI ezers

Apmēram 2 stundu braucienā no mūsu mājas Grieķijā ir Kerkini ezers. Tas ir viens no lielākajiem mākslīgajiem ezeriem tai Eiropas daļā. Izveidots 1932. gadā, šobrīd tas ir mājvieta vairāk kā 200 putnu sugām viena no lielākajām pelikānu, flamingo un kormoranu ligzdošanas vietām. Te iespējams ar laivām braukt pa ezeru un vērot gan visu šo putnu daudzveidību, gan bruņurupučus, gan bifeļu barus, kas ganās gar ezera krastiem. Vienkārši ideāla vieta kur braukt ar bērniem un baudīt dabu! No sirds iesakām, paši te braucam regulāri!

AMMOULIANI sala.

Vēl viena brīnišķīga vieta, kur pavadīt dienu ir AMMOULIANI sala ar fantastiskām smilšu pludmalēm! Uz to var nokļūt ar prāmi no Trypiti ostas, pārcelšanās ar to ir tikai 10 minūtes. Prāmis maksā 10 eur automašīnai un 3.50 katram cilvēkam. Trypiti ir apmēram pusotras stundas braucienā no ciemata Nea Potidea, kur vari apmesties kādā no dzīvokļiem jūras krastā, ko izīrējam.

Ammouliani sala ir neliela eksotiska pludmales oāze. Kristāldzidrs ūdens, kas mirdz visos iespējamos zilos toņos, smilšu pludmales gan ar ērtiem beach bāriem, gan mazas pludmalītes tiem, kas grib atpūsties prom no drūzmas un intīmāk. Visur skati ir kā filmās par Karību jūras pludmalēm. Ideāla vieta, kur "uzlādēt baterijas" sev, pirms tam uzlādējot baterijas arī telefonam, jo tiešām skaista vieta un ir ko fotografēt.

Uz salas pastāvīgi dzīvo ap 600 cilvēku, lielākā daļa no tiem Ammouliani ciematā, kur ir arī osta. Uz salas nav praktiski nekādas naktsdzīves un citu aktivitāšu kā vien pasakainās pludmales, tā ka tā ir ideāla vieta vienas dienas pavadīšanai - no rīta ierasties un vakarpusē doties prom 🙂 Ir beach bāri un tavernas, kur var baudīt gan kokteiļus, gan iestiprināties, bet, ja ir doma veikalā nopirkt ēdamo, tad iesakām to izdarīt pirms pārcelšanās uz salu, jo tur veikaliņos cenas tomēr salīdzinoši lielākas kā "uz kontinenta" 🙂

Sala ir maziņa, bet ar daudz pludmalītēm, ērti tai var apbraukt apkārt ar mašīnu. Ceļi gan nav šoseja, bet nav arī nekas traks ... 🙂
Kopumā - tiešām super vieta, kur pavadīt vienu dienu no savas atpūtas Grieķijā!

Nikiti.

Nikiti - brīnišķīgs ciematiņš Halkidiki, Grieķijā 40 minūšu brauciena attālumā no mūsu ciemata Nea Potidea. Interesanti, ka Nikiti ciematiņš ir sadalīts 2 daļās - vecā daļa un jaunā daļa. Vecajā daļā var redzēt brīnišķīgu grieķu akmens arhitektūru un izbaudīt kalnainās ieliņas un skaistos dārzus un pagalmus. Savukārt jaunā daļa vasarā pilna ar kafejnīcām, tavernām, suvenīru veikaliņiem un tūristiem no visas pasaules. Kopumā Nikiti ir patiesi jauka vieta, kur mums patīk aizbraukt laiski pastaigāt pa jūras malu, baudīt sauli, ūdeni, kafejnicas un beach bārus vai arī rāmi pastaigāties pa veco ciemata daļu, vienkārši priecājoties par skaistajām mājām un dārziem ... 

ARNAIA

Grieķijas Halkidiki reģionā ir tāda maza pilsētiņa Arnaia (Arnea), kura ir vienkārši kā pasaka ar savu interesanto arhitektūru. Arnaia ir apmēram stundas braucienā no mūsu ciemata Nea Potidea.

Pirmās vēstures liecības par šo ciematu ir no 424. gada pirms mūsu ēras! Arnaia ir pasakaina vieta pastaigām vērojot skaistās mājas un kalnu ciemata tavernu baudīšanai. Tiem, kuriem patīk hikings, no Arnaia sākas takas uz Neposi pils drupām, šīs pils vēsture sniedzas 1500 gadus pirms mūsu ēras ...

Apkaimē ir daudz vīnogu lauki un attiecīgi te ir vērts braukt baudīt un degustēt grieķu vīnus!.