Ko apskatīt un ko izbaudīt Grieķijā - mūsu ieteikumi!

Mūsu ieteikumi, ko un kur apskatīt un izbaudīt Grieķijā. Šeit vari redzēt dzīvokļus pašā jūras krastā ko izīrējam! :)

Mūsu ciemats NEA POTIDEA.

Šinī ciematā varat apmesties dzīvokļos pašā jūras krastā. Te varat redzēt vairāk par dzīvokļiem ... 


EDESA.

Sākism ar Edesu (grieķiski Έδεσσα) - apmēram 2 stundu brauciens no mūsu mājas un varam baudīt šo vareno ūdenskritumu, kas ir lielākais Grieķijā, pasakaino skatu uz ieleju, klinšu alas un termālos avotus. Ūdenskritums ir 70 metrus augsts! 

Edesa ir pazīstama kā viena no viszaļākajām un romantiskākajām pilsētām Grieķijas ziemeļos pateicoties savai parku zonai, tā ir arī ar pamatīgu vēsturi - Edesa ir gandrīz 3000 gadus sena pilsēta. Un blakus pilsētai ir termālie avoti - šajā teritorijā atrodas pieci termālie avoti. Ūdens temperatūra ir 37 grādi gan ziemā, gan vasarā, bet pats galvenais - tas ir piesātināts ar milzīgu minerālo elementu spektru: nātrijs, sudrabs, nitrāti, dzelzs, magnijs un pat vulkāniski savienojumi. Ūdens ārīgā pielietošana palīdz slimojošiem ar reimatismu, bronhītu, neiroloģiskām slimībām. Lielisks veids kā pavadīt vienu svētdienu Grieķijā!  

AFYTOS.

AFYTOS - ciematiņš 15-20 minūšu braucienā no mūsu ciemata Nea Potidea, kur var pie mums apmesties. Afytos ir patiešām vērts apmeklēt - sens un izcili skaists ciematiņš ir kalna nogāzē. Brīnišķīga arhitektūra, skaistas akmens mājas, nedaudz atgādinās Santorini 🙂 Lejā smilšu pludmale ar tirkīzzilu ūdeni. Ciematā pilns ar superīgām tavernām, veikaliņiem un kafejnīcām. Un īpaši pasakains skats ir no tavernām, kas ir augstāk ciematā ar skatu uz jūru - kā jau bildēs redzams. 18. gadsimta ēkas, baznīca, mazās šaurās ieliņas - nu vienvārdsakot - izcili romantiski! No sirds iesakām!

METEORA.

Meteora - viena no tām unikālajām vietām Grieķijā un arī visā pasaulē, ko vajag redzēt savām acīm. Apmēram 3 līdz 4 stundu braucienā ar mašīnu no mūsu mājas (www.griekija.lv/maja). Unikāla daba, klintis simtiem metru augstumā ar klosteriem uz tām. Lielākā daļa no klosteriem celti pirms vairākiem simtiem gadu, vecākais klosteris celts pirms 1000 gadiem. Senākajos laikos mūki, lai nokļūtu klosterī, izmantoja primitīvus grozus, kas darbojās kā pacēlāji. Tāpat līdz līdz klosteriem nokļuva arī pārtika un mājsaimniecības preces. Tikai 1925. gadā, lai atvieglotu pieeju klosteriem, klintīs tika izcirsti pakāpieni.

Meteora ir viens no visiecienītākajiem tūrisma objektiem, mums pašiem tur patīk būt visvairāk maijā, kad ir ļoti silts, viss zied, bet vēl nav karstā vasara ar simtiem tūkstošu tūristiem, kad jāstāv garās rindās, lai klosteros iekļūtu..

PEFKOHORI.

Apmēram pusstundas braucienā no mājas ir jauks ciematiņš Pefkohori. Tulkojumā no grieķu valodas “pefko” nozīmē priede, bet “horio” nozīmē ciems, tas ir, “priežu ciems”. Papildus krāšņajiem mežiem un tīrajai pludmalei Pefkohori ir slavena arī ar savām bišu dravām. Pludmales ir tiešām tīras un atzītas šai jomā saņemot katru gadu arī Zilo karogu. Ciematā ir daudz mazas taverniņas, kafejnīcas suvenīru veikaliņi u.t.t. Ideāla vieta kur pavadīt dienu ģimenei ar bērniem, jo smilšu un oļu pludmales ir lēzenas un bez klintīm.

Panteleimonas

Panteleimonas - absolūti viena no mīļākajām vietām Grieķijā  apmēram 2 stundu braucienā no mūsu ciemata. Panteleimonas ir sens ciemats ar autentisku akmens un koka arhitektūru, ciematā nav atļauts braukt ar mašīnām. 800m virs jūras, vienā pusē skats uz jūru, pāri līcim desmitiem kilometru attālumā redzami ciematiņi, otrā pusē skats uz Olimpa kalnu. Suvenīru veikaliņi, restorāniņi un tavernas. Ideāla vieta atpūsties, gardi paēst vai vienkārši palasīt grāmatu.

KERKINI ezers

Apmēram 2 stundu braucienā no mūsu mājas Grieķijā ir Kerkini ezers. Tas ir viens no lielākajiem mākslīgajiem ezeriem tai Eiropas daļā. Izveidots 1932. gadā, šobrīd tas ir mājvieta vairāk kā 200 putnu sugām viena no lielākajām pelikānu, flamingo un kormoranu ligzdošanas vietām. Te iespējams ar laivām braukt pa ezeru un vērot gan visu šo putnu daudzveidību, gan bruņurupučus, gan bifeļu barus, kas ganās gar ezera krastiem. Vienkārši ideāla vieta kur braukt ar bērniem un baudīt dabu! No sirds iesakām, paši te braucam regulāri!

Nikiti.

Nikiti - brīnišķīgs ciematiņš Halkidiki, Grieķijā 40 minūšu brauciena attālumā no mūsu ciemata Nea Potidea. Interesanti, ka Nikiti ciematiņš ir sadalīts 2 daļās - vecā daļa un jaunā daļa. Vecajā daļā var redzēt brīnišķīgu grieķu akmens arhitektūru un izbaudīt kalnainās ieliņas un skaistos dārzus un pagalmus. Savukārt jaunā daļa vasarā pilna ar kafejnīcām, tavernām, suvenīru veikaliņiem un tūristiem no visas pasaules. Kopumā Nikiti ir patiesi jauka vieta, kur mums patīk aizbraukt laiski pastaigāt pa jūras malu, baudīt sauli, ūdeni, kafejnicas un beach bārus vai arī rāmi pastaigāties pa veco ciemata daļu, vienkārši priecājoties par skaistajām mājām un dārziem ... 

ARNAIA

Grieķijas Halkidiki reģionā ir tāda maza pilsētiņa Arnaia (Arnea), kura ir vienkārši kā pasaka ar savu interesanto arhitektūru. Arnaia ir apmēram stundas braucienā no mūsu ciemata Nea Potidea.

Pirmās vēstures liecības par šo ciematu ir no 424. gada pirms mūsu ēras! Arnaia ir pasakaina vieta pastaigām vērojot skaistās mājas un kalnu ciemata tavernu baudīšanai. Tiem, kuriem patīk hikings, no Arnaia sākas takas uz Neposi pils drupām, šīs pils vēsture sniedzas 1500 gadus pirms mūsu ēras ...

Apkaimē ir daudz vīnogu lauki un attiecīgi te ir vērts braukt baudīt un degustēt grieķu vīnus!.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.